üretkenlik

Üretkenlik Konusunda 6 Kötü Alışkanlık

Bir iş üzerinde ki üretkenlik dönem dönem ne kadar çabuk kaybolabildiğini hepimiz çok iyi biliyoruzdur. Bu kaybolmanın ardından kendinizi daha fazla zorlarsınız ve akabinde daha çok baskı ve stres hissedersiniz. Ve siz zorladıkça da iyice yok olmaya devam eder. Bu hepimizin başına gelmiştir.

Bu yazımda sizlere üretkenliği arttırmak yerine, sizi kötü etkileyen etkenleri anlatıp onlardan kurtulmanızı sağlayamaya çalıştım. Zira üretkenliği arttırmak için uygulanan bazı taktikler ters etki yaratıp sizi iyice dibe çekebiliyor.

Make it Cheaper‘ın yayınladığı aşağıdaki infografikte, özel yaşantımızın ve iş yaşantımızın bir parçası haline gelmiş 6 durum ve davranışın, üretkenliğimiz üzerinde nasıl kötü etkiler yarattığını anlatan keyifli bir anlatım yer alıyor.

Siz bu yazıyı okurken bile kim bilir kaç kez e-postalarınız kontrol ettiniz ya da sosyal medyaya baktınız veya başka bir şekilde odağınızı kaybettiniz. Ya da iş başındayken düşünün. Kaçınız full konsantre olmuş bir şekilde işinize yapabiliyorsunuz?

O yüzden arkanıza yaslanın ve önerdiğimiz 6 maddeyi bir gözden geçirin. Bir tanesini bile gerçekleştirebilseniz sizin için kar sayılır.

üretkenlik

Yorum yok

Yorum Paylaş:

BK Design

WhatsApp chat