twitter

Twitter ve Blackberry Davalık Oldu

Twitter mobil mesajlaşma patentini ihlal ettiği gerekçesiyle Blackberry tarafından mahkemeye verildi. 2016 yılında mobil gelişmeler konusunda kendini geri çeken ve daha kurumsal çözümlerle ilgilenen Blackberry, çok zengin bir patent geçmişine sahip. Öyle ki geçtiğimiz yıl Facebook’a da patent ihlali gerekçesiyle dava açmıştı.

Kanada merkezli firma olan Blackberry bu kez Facebook’un ezeli rakibi Twitter için mahkemeye başvurdu. ABD Merkez Mahkemesi Kaliforniya’da açılan davada, sosyal medya şirketi Twitter’ın, yasadışı olarak mobil mesajlaşma sisteminin teknolojisini, Twitter uygulaması ve reklamları da dahil olmak üzere bir dizi hizmetine dahil ettiğini iddia ediyor.

Blackberry’nin iddiasına göre, Twitter kendi teknolojilerini izinsiz kullanıyor.

Ortaya atılan iddiaya göre söz konusu ihlal edilen teknolojiler, bir alıcı mesajını okuduğunda, bildirimlerden oluşan bir dizi ve mesaj göstergesini resetleyen bir teknik ile ilgili. Ayrıca ”bir alıcının konuşma içerisinde mesajı okuyup okumadığını belirlemek için” yine Blackberry’nin teknolojisini kullandığını söylüyor. Kullanıcıların, veri merkezi sunucusu üzerinden bilgi içeriğini görüntülemesine izin veren sisteminden de alıntı yaptığını belirtiyor.

1984 yılında kurulan ve bir zamanlar mobil teknolojiler pazarında söz sahibi olan firma, mikro blog sitelerinin kendisine neden olabileceği zararların telafi edilmesini istiyor.

Yorum yok

Yorum Paylaş:

BK Design

WhatsApp chat