peak

Peak.com Reklam Stratejisi

Şu sıralar herkes Peak’in reklam filmini konuşuyor. Yok efendim Audi reklamının kopyası. Yok efendim araklanmış bir fikir vs. Hiç birşey göründüğü gibi değildir arkadaşlar.

Bu konu ile ilgili fikirlerimi iletmeden önce videoları bir izleyin isterseniz.

Audi Reklamı

Peak.com Reklamı

Tüm Türkiye’de 39 kanalda birden aynı anda yayınlayıp ilgi odağı olan reklam filmi için Peak twitter hesabından şu açıklamayı yaptı.

Yalnız herkesin atladığı bir konu var. Medina Turgul DDB bünyesinde çalışan ekip piyasaya yeni girmiş bir ekip mi? Elbetteki hayır. Grafik tasarımcısından tutun yaratıcı yönetmenine kadar kim bilir kaç tane insan Peak için bu kampanyayı hazırladı. Biri de çıkıp demedi mi ”arkadaşlar bu reklam filmi tüm Türkiye’de 39 kanalda aynı anda yayınlanıp ses getirecek bir kampanya, bu reklamın çalıntı olduğu hemen anlaşılır” diye?

Diyelim ki demediler. O zaman başka soru sorayım.

Medina Turgul DDB çalışanlarından biri bile demedi mi ”arkadaşlar işimizden oluruz” diye?

Medina Turgul DDB yönetim kadrosundan biri bile demedi mi ”arkadaşlar mahkemelik olur tazminat öderiz veya tertemiz müşterimizden oluruz” diye?

Bu insanlar yıllardır bu sektörün içinde kurt olmuş insanlar sizce böyle bir amatörlük yapabilirler mi?

Bu kadar çabuk kanmayalım arkadaşlar. Burada resmen bir danışıklı dövüş var. Hepimiz canlı şahit olduk ki reklam filminden ziyade çalıntı olması ile tüm Türkiyeyi çalkalayan bu kampanya tümüyle başarılı bir kampanyadır ve adından oldukça söz ettirmiştir. En iyi reklam filmiyle bile bu kadar adından söz ettiremezdi.

Medin Turgul DDB ve Peak ekibini buradan tebrik ediyorum.

Yorum yok

Yorum Paylaş:

BK Design

WhatsApp chat